Co powinieneś wiedzieć o bankowości API?
Technologie

Co powinieneś wiedzieć o bankowości API?

Dzięki nowoczesnej technologii API banking, banki mają pełną możliwość na cyfryzację swoich usług oraz rozszerzoną współpracę pomiędzy bankami. Klienci mogą otrzymać rozszerzony wachlarz usług, w tym także szeroko rozumianą cyfryzację bankową.

Trudno jest zrozumieć osobom nie związanym z bankowością te trudne i skomplikowane pojęcia bankowe, dlatego warto się nad tą tematyką dłużej zastanowić. Dosyć ważnym czynnikiem dla bankowości jest psd2 API, zwany jest także punktem zwrotnym dla całego sektora bankowego.

Co to jest bankowość API?

Jeżeli chcielibyśmy wytłumaczyć czym jest API banking, warto wyjaśnić co oznacza sam skrót API. Jest to rodzaj oprogramowania, dzięki któremu wszystkie inne oprogramowania współdziałają ze sobą, a API banking pozwala wszystkim bankom świadczyć usługi cyfrowe dla klientów bądź łączyć wiele usług cyfrowych w celu ich integracji. Dzięki zastosowaniu mechanizmu jakim jest otwarte API bankowe, istnieje możliwość oglądania wielu kont bankowych na jednej zintegrowanej platformie, czyli jest to dążenie do jeszcze większej wygody dla klienta.

Jakie korzyści klientowi daje API bankowe?

Kiedy klient zdecyduje się na cyfryzację swojego konta, a właściwie kilku kont w różnych instytucjach finansowych, może w jednym widoku widzieć wiele kont oraz produktów bankowych, nie koniecznie z jednej placówki bankowej. Banki po cyfryzacji lepiej rozumieją indywidualnego klienta, widzą jego potrzeby i mogą mu zaproponować bardziej spersonalizowane produkty i usługi bankowe. To pozwala na realną szansę otwarcia nowych sposobów komunikacji oraz dotarcie przez banki do większego grona nowych klientów. Nowy poziom bankowości jest już dostępny dla każdego.