Co warto wiedzieć o kryptowalutach?
Handel

Co warto wiedzieć o kryptowalutach?

Bitcoin jest najstarszą, a więc najbardziej znaną kryptowalutą. W swojej kilkuletniej historii bitcoin miał zarówno lepsze, jak i gorsze dni. Obecnie kurs bitcoin znów jest stosunkowo wysoki. W efekcie wyjątkowo często można usłyszeć pytania jak kupić bitcoina. Zobaczmy.

Bitcoin czyli waluta wirtualna

Bitcoin istnieje od 2009 roku. Nie ma on fizycznej postaci. Nie można go zobaczyć ani dotknąć. Bitcoin czyli BTC to waluta, na którą składa się ciąg znaków. Aby wygenerować BTC trzeba znać nie tylko matematykę. Co ważne, BTC nie jest kontrolowany przez żaden bank centralny. Władzy nad nim nie ma rząd żadnego państwa. Na kurs bitcoin w znikomym stopniu wpływa więc stan ogólnoświatowej gospodarki.

Kantor albo giełda BTC

Osoby, które pytają jak kupić bitcoina mają do wyboru dwa miejsca. Mogą postawić na kantor bitcoin. Drugim miejscem jest giełda bitcoin. Kantor bitcoin to miejsce, które powinny wybrać osoby, które słabo znają tę i inne kryptowaluty, które BTC kupują tylko dorywczo. Warto wiedzieć, że w przypadku kantoru na kurs bitcoin duży wpływ na właściciel. Giełda bitcoin ma kurs bitcoin, na który właściciel nie ma wpływu. Jest on tylko osobą, która nadzoruje cały proces. Transakcje zarówno w kantorze, jak i na giełdzie są bezpieczne. Oczywiście należy zachować pewną ostrożność. Ale tyczy się to wszystkich internetowych transakcji.

Bitcoin to najstarsza kryptowaluta. Od początku budzi ona olbrzymie zainteresowanie, a liczba osób zainteresowanych jej nabyciem stale rośnie.