Co warto wiedzieć o pracy za granicą?
Usługi

Co warto wiedzieć o pracy za granicą?

Opieka Niemcy to branża interesująca. Nie da się jednak ukryć tego, że ma swoją specyfikę. Aby lepiej ją zrozumieć, warto zacząć od rozprawienia się z kilkoma mitami na jej temat.

Opieka w Niemczech tylko dla pań?

Choć analizując oferty zwykle natykamy się na te, w których oferowana jest praca dla opiekunek w Niemczech, nie jest prawdą to, że za naszą zachodnią granicą potrzeba jedynie pań. Rzeczywiście, opieka w Niemczech kojarzy się z zawodem dość mocno sfeminizowanym. Warto jednak pamiętać o tym, że wynika to nie tylko z zapotrzebowania, ile z odzewu.

Agencja opiekunek osób starszych chętnie zatrudnia więc również panów. Co więcej, osoby, które ze strony niemieckiej wyrażają zainteresowanie możliwościami, jakie stwarza opieka Niemcy często nie ukrywają, że polscy opiekunowie nie są cenieni wcale mniej niż ich koleżanki po fachu.

Czy praca będzie trudna?

Każdy przypadek jest inny, a każdy senior ma nieco inne oczekiwania. Wszystkie osoby, które interesuje opieka osób starszych Niemcy powinni mieć jednak świadomość tego, że mamy do czynienia z pracą ciężką.

Opieka osób starszych Niemcy bardzo często wiąże się z wysiłkiem fizycznym, również jej psychiczny aspekt nie należy jednak do najłatwiejszych. Osoby, które interesuje opieka Niemcy muszą mieć świadomość tego, jak ważna będzie ich asertywność. Jeśli jej zabraknie, praca z pewnością będzie trudniejsza niż można byłoby się tego spodziewać.

Czy zarobki będą wysokie?

Nie da się ukryć, że to właśnie wysokość zarobków ma kluczowe znaczenie dla osób, które wybierają się do Niemiec. Tu można mówić o sporych różnicach. Przed skorzystaniem z pomocy pośrednika dobrze jest więc zainteresować się tym, co może nam on zaproponować. Z pewnością pomocne będzie też porównanie ze sobą przynajmniej kilku ofert.