Jakie łóżeczko wybrać dla niemowlaka?
Dziecko

Jakie łóżeczko wybrać dla niemowlaka?

Zazwyczaj jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat, przyszli rodzice zajmują się kompletowaniem wyprawki i urządzaniem pokoiku dla maleństwa. Problemem, który często spędza im sen z powiek są łóżeczka dla niemowląt. Jak wybrać takie, które będzie bezpieczne i wygodne równocześnie dla dziecka, jak i dla rodziców?

Jakie łóżeczko najlepsze dla malucha?

Łóżeczka dla niemowlaków dostępne są standardowo w dwóch wersjach – o wymiarach 60×120 oraz 70×140. Jednak nie ma większego znaczenia, które z nich wybierzemy dla noworodka. Początkowo dziecko jest na tyle małe, a także niezbyt mobilne, że spokojnie wystarczy mniejsza wersja.

Jeśli jednak mamy sporo miejsca i równocześnie chcemy, aby łóżeczko posłużyło na dłużej, nawet do 5 roku życia dziecka, można wybrać większe. Ważne jest, aby dno łóżeczka miało możliwość ustawienia na co najmniej dwóch poziomach – wyższy dla niemowlaka, aby łatwo można było go wyjąć bez zbytniego schylania się i niższy dla starszego dziecka, które jest już dość ruchliwe i mogłoby wypaść. 

Gdzie kupić łóżeczko niemowlęce?

Nowoczesne łóżeczka dla niemowlaka znajdziemy w licznych sklepach z artykułami dziecięcymi. Najwygodniej jest zamówić je przez Internet, z dostawą do domu. LoveForSleep to sklep online oferujący łóżeczka dla niemowląt z wyposażeniem. Dostępne są różne modele i opcje, np. takie, w których można wyjąć szczebelki, co sprawdza się w przypadku starszych dzieci lub nawet usunąć całą jedną ściankę, tworząc dostawkę do łóżka rodziców. Więcej informacji oraz aktualną ofertę można znaleźć na stronie internetowej: https://loveforsleep.pl/.