Kupujemy najpopularniejszą kryptowalutę czyli bitcoin
Handel

Kupujemy najpopularniejszą kryptowalutę czyli bitcoin

Wirtualne waluty nazywane są kryptowalutami. Pojawiły się one w 2009 roku. Wtedy to stworzony został bitcoin – pierwsza, znana do dzisiaj kryptowaluta. Bitcoin często określany jest skrótem BTC. Kurs bitcoin zmieniał się wielokrotnie. Dzisiaj jest na tyle wysoki, że coraz więcej osób pyta jak kupić bitcoina.

Gdzie można kupić bitcoin?

Osoby, które interesuje jak kupić bitcoina mogą wybrać jedną z dwóch możliwości. Do wyboru jest zarówno kantor bitcoin, jak i giełda bitcoin. To pierwsze miejsce jest szczególnie polecane tym osobom, które jeszcze nigdy wcześniej nie kupowały BTC i nie wiedzą zbyt dokładnie jak kupić bitcoina.

Kantor bitcoin jest odpowiedni także dla tych osób, które z rzadka kupują BTC. W przypadku kantoru kurs bitcoin ustala sam właściciel. Giełda bitcoin to miejsce polecana tym wszystkim, którzy w handlu kryptowalutami posiadają już pewne doświadczenie. Co ważne, właściciel nie ma większego wpływu na kurs bitcoin, gdy handel odbywa się za pośrednictwem giełdy.

Za jakie waluty można kupować kryptowaluty?

Zarówno kantor bitcoin, jak i giełda bitcoin są miejscami, w których można kupować nie tylko bitcoiny, ale także inne kryptowaluty. Płatności za zakupione kryptowaluty mogą zostać dokonane zarówno w bitcoinach, jak i w tradycyjnych walutach. Giełda i kantor bitcoin są bezpieczne. Nikt nie musi obawiać się utraty środków.

Osoby, które zainteresowane są nabyciem BTC czy innych kryptowalut oraz osoby, które chcą inwestować w kryptowaluty mogą dokonywać transakcji w kantorze lub na giełdzie bitcoin.