Piany montażowe należą do bardzo popularnych materiałów izolacyjnych. Popularność pian montażowych sprawiła, że obecnie są one dostępne na rynku w różnych rodzajach. Jednym z nich jest piana montażowa niskoprężna.
Pianka montażowa niskoprężna: jak ją wykorzystać?
Na rynku dostępne są piany montażowe wysokoprężne i niskoprężne. Piana montażowa niskoprężna od tej wysokoprężnej różni się tym, że ma znacznie mniejsze właściwości rozpychające. Pianka montażowa niskoprężna doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie precyzyjna aplikacja jest niezwykle istotna. Piana montażowa niskoprężna jest bardzo wydajna.
Znajduje zastosowanie przy montażu okien (także dachowych), parapetów i drzwi. Można wykorzystać ją także do uszczelniania szczelin w ściankach działowych i podwieszanych sufitach. Producenci pian montażowych w swojej ofercie mają także inne produkty. Zalicza się do nich kleje do plastiku.
Kleje do plastiku: jakie są rodzaje?
Klej do plastiku umożliwia wykonanie wielu napraw i prac montażowych. Kleje do plastiku występują w dwóch rodzajach. Można kupić klej do plastiku miękkiego oraz do plastiku twardego. Klej do twardego plastiku tworzy bardzo mocną spoinę, która jest odporna na chemikalia i gorącą wodę.
Klej ten z powodzeniem sprawdzi się jako klej do PCV. Sięgając po kleje do PCV można dokonać drobnej naprawy rur kanalizacyjnych, które są wykonane z PCV. Na ogół klej do PCV znajduje zastosowanie w warunkach domowych. Klej do plastiku twardego nadaje się także do klejenia elementów wykonanych z akrylu.