Nowoczesne kleje i piany montażowe niskoprężne
Budowa i remont

Nowoczesne kleje i piany montażowe niskoprężne

Piana montażowe to produkt, który jest niezastąpiony podczas różnego rodzaju prac budowlanych i remontowych. Szerokie zastosowanie, ale oczywiście inne, ma także kleje do plastiku.

Jakie są rodzaje i możliwości wykorzystania pian montażowych?

Na rynku dostępna są piany montażowe wysokoprężne i niskoprężne. Zarówno wysokoprężne, jak i niskoprężne piany montażowe mają podobne zastosowanie. Świetnie sprawdzają się jako materiały uszczelniające. Piana montażowa niskoprężna umożliwia bardziej precyzyjną aplikację niż piana wysokoprężna. Pianka montażowa niskoprężna nie ma tak silnych właściwości rozpychających jak piana wysokoprężna.

Doskonale piana montażowa niskoprężna zdaje egzamin przy montażu okien ściennych i dachowych, futryn zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Można nią przymocować także parapet czy uszczelnić bruzdy między rurami. Pianka montażowa niskoprężna jest łatwa w stosowaniu i dostępna w atrakcyjnej cenie.

Rodzaje klejów do plastiku

Kleje do plastiku dzieli się na klej do plastiku miękkiego i twardego. Klej do plastiku jest bardzo przydatny do różnych napraw w domu. Spoina, którą tworzy kleje do plastiku miękkiego jest niewidoczna, co oznacza, że klej ten doskonale sprawdza się do klejenia elementów przezroczystych.

Klej do plastiku twardego sprawdzi się jako klej do PCV. Spoina, którą tworzy kleje do PCV także jest niewidoczna. Klej do PCV przyda się do napraw rur kanalizacyjnych z PCV. Sklei także szkło akrylowe, ABS i tworzywo sztuczne EVA. Wiązanie jest mocne, odporne na chemikalia i gorącą wodę.