Piany montażowe dla budownictwa i kleje do plastiku
Budowa i remont

Piany montażowe dla budownictwa i kleje do plastiku

Piana montażowe to produkty, po które branża budowlano-remontowa sięga obecnie naprawdę bardzo często. Prace, których wykonanie umożliwiają piany montażowe jest naprawdę wiele. Co ważne, piany montażowe sprawiają, że prace te przebiegają szybciej i łatwiej.

Jakie piany montażowe są dostępne na rynku?

Jednym z rodzajów pian montażowych jest piana montażowa niskoprężna. Jest ona siostrą piany montażowej wysokoprężnej. Piana montażowa niskoprężna różni się od niej tym, że ma mniejsze właściwości rozpychające. Jest łatwa w aplikacji, stosunkowo tania i łatwo dostępna.

Poza tym piana montażowa niskoprężna ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być używana do montażu futryn zewnętrznych i wewnętrznych. Ułatwia montaż okien ściennych i dachowych oraz parapetów. Warto wiedzieć, że w sprzedaży znajduje się pianka niskoprężna przeznaczona do stosowania w lecie albo w zimie. Górna warstwa pianki niskoprężnej zastyga już po upływie około 20 minut. Całkowicie jest utwardzona po 24 godzinach.

Super mocne kleje do plastiku

Na rynku dostępne są nie tylko pianki montażowe, ale także bardzo mocne kleje do plastiku. Na ogół klej do plastiku jest jednoskładnikowy. Tworzą one bardzo mocną spoinę, mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wśród klejów do plastiku są także tak zwane kleje naprawcze.

Kleje do plastiku naprawcze mogą być zarówno jednoskładnikowe, jak i dwuskładnikowe. Są przeznaczone do różnych napraw w domu. Świetnie sprawdzają się jako klej do PCV. Wśród klejów wyróżnić można także klej do PCV przemysłowy.