Podstawowe rodzaje pomp ciepła
Budowa i remont

Podstawowe rodzaje pomp ciepła

Jednym z popularnych rozwiązań stosowanych w domach są pompy ciepła Warszawa. To jedno z wielu miast, w którym takie rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlatego też na rynku istnieje wiele firm, których główną formą działalności jest właśnie montaż pomp ciepła Warszawa.

Również inne polskie miasta zachęcają mieszkańców do skorzystania z takiego rozwiązania, gdyż jest ono ekologiczne, opłacalne finansowo i łatwe w obsłudze. A dodatkowo istnieje kilka rodzajów pomp ciepła, z których można wybrać najlepszy dla siebie. Jakie pompy ciepła firmy z Warszawy oferują najczęściej? Oto ich podstawowe rodzaje.

Pompa ciepła gruntowa

Grunt to jedno ze źródeł ciepła, które wykorzystuje pompa ciepła Warszawa. To miasto, w którym nie brakuje budynków z zamontowanymi pompami gruntowymi. W tym przypadku pompa pozyskuje ciepło z gruntu, które może zostać wykorzystane zarówno w obiegu grzewczym, jak i w zbiorniku wody. Jest to bardzo efektywne rozwiązanie, gdyż pompa gruntowa może być jedynym źródłem ogrzewania budynku. Warunkiem skuteczności takiej pompy jest duży obszar działki lub dosyć głębokie wiercenia.

Pompa ciepła wodna i powietrzna

Pompa ciepła wodna pobiera ciepło z płynącej wody. Podobnie jak pompa gruntowa także i wodna charakteryzuje się dużą wydajnością i może stanowić jedyne źródło ogrzewania nieruchomości. Pewnym mankamentem są wysokie koszty inwestycji.

Innym rodzajem pompy ciepła jest pompa powietrzna, w przypadku której źródłem ciepła jest powietrze pobierane z zewnątrz. Tutaj rozróżniamy dwa rodzaje pomp: powietrze – powietrze (gdzie ciepło jest transportowane do wewnątrz) oraz powietrze – woda (gdzie ciepło wędruje do obiegu grzewczego i zbiornika z wodą). Ogromnym plusem pompy powietrznej są niskie koszty inwestycyjne. Natomiast pewnym minusem jest fakt, iż ten rodzaj pompy może wymagać dodatkowego źródła ogrzewania.

Wiele firm oferuje swoim klientom także pompy hybrydowe, które łączą w sobie energię pozyskiwaną ze źródła odnawialnego i tradycyjnego. Każda z nich zasługuje na uwagę.