Poznaj zalety i wady narożnika
Dom i ogród

Poznaj zalety i wady narożnika

Przyglądając się meblom salonowym trudno nie zauważyć, że obecnie najwięcej emocji zdaje się wywoływać wybór tych, które są wyposażone w tak zwaną funkcję spania. Przez lata panowało przekonanie, że o ile rogówki do salonu sprawdzą się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, o tyle w mniejszych salonach powinna zagościć sofa. Dziś odchodzi się już od takiego podejścia.

Miłośnicy narożników są przekonani, że eleganckie meble narożne pasują do każdej przestrzeni. Mają zresztą wiele mocnych argumentów przemawiających za tym, aby ich stanowisko brać poważnie pod uwagę.

Największe zalety narożnika

Narożniki tapicerowane zwracają na siebie uwagę. Podobają się osobom, które cenią sobie ich atrakcyjność wizualną, skupiają jednak na sobie wzrok także dlatego, że są najbardziej praktycznymi meblami wypoczynkowymi. Nie ma wcale przesady w twierdzeniu, że idealnie łączą w sobie funkcje charakterystyczne zarówno dla sofy, jak i dla fotela. Nie bez znaczenia jest i to, że nowoczesne narożniki zapewniają wyjątkowy komfort. Nie ma przy tym znaczenia, czy chcemy oglądać telewizję w salonie, czy też planujemy wypoczynek z książką.

Wielkość i funkcjonalność mebla sprawiają, że każdy znajdzie idealny dla siebie sposób na jego wykorzystanie. Eleganckie narożniki do salonu docenimy zresztą również wtedy, gdy odwiedzą nas goście. Mebel ten może przecież zajmować w tym samym czasie przynajmniej kilka osób.

Czy narożniki mają wady?

Trudno mówić o wadach, które mogłyby postawić zakup narożnika pod znakiem zapytania. Warto jednak pamiętać, że mamy do czynienia z meblem, który nie jest wolny od niedociągnięć. Nowoczesna forma narożnika nie musi każdemu przypaść do gustu zwłaszcza, jeśli stawia się na klasyczne wnętrze. Warto też pamiętać o tym, że narożnik jest zawsze droższy niż sofa.