Transport stał się najważniejszą gałęzią przemysłu
Technologie

Transport stał się najważniejszą gałęzią przemysłu

Doskonale pamiętamy czasy pandemii, kiedy to zostaliśmy zamknięci w domach, z możliwością wyjścia do lokalnego sklepu na zakupy. Tutaj prawdziwą rewolucją stały się transport i logistyka, właśnie dzięki tym gałęzią przemysłu przepływ w gospodarce zachował ciągłość.

To kody ean 13 stały się najważniejszymi kodami na całym świecie, a praca mogła być możliwa także zdalnie, wyłącznie za pośrednictwem komputerów i Internetu. Dlatego tak istotna stała się standaryzacja w logistyce, dopasowanie wszystkiego do jednego schematu, aby nawet przy zmniejszonej liczbie pracowników, transport mógł odbywać się płynnie.

Kryzys logistyczny rozpoczął się w Chinach

Jak wiadomo, kryzys logistyczny rozpoczął się w Chinach. To z tego kraju wypływa najwięcej towarów, które są kierowane na cały świat. W sytuacji kryzysowej przedsiębiorcy musieli szukać produktów w innych państwach. I tutaj właśnie kluczową rolę odegrał kod upc. To dzięki niemu przedsiębiorcy, a także osoby fizyczne mogą zamawiać produkty z całego świata, bez obawy że jakiś przedmiot zawieruszy się i nie dotrze na czas. Dziś TSL to potęga, to od transportu, logistyki i spedycji zależy większość transakcji, a także jak funkcjonuje gospodarka na całym świecie.

Handel przeniósł się do Internetu

Pandemia zmieniła jeszcze jedno. Przed jej rozpoczęciem, nadal były popularne zakupy stacjonarne, dziś większość osób przestawiła się na zakupy internetowe i to dzięki nim można szybko i na czas zamówić niemalże wszystkie potrzebne produkty.

Także produkty spożywcze mogą być wysyłane za pośrednictwem Internetu, a logistyka wysyłki produktów i do sklepów i bezpośrednio do klientów ma ogromne znaczenie. Kiedy dany produkt posiada kod kreskowy ean, to wiadomo że dotrze on na czas i zostanie w odpowiedni sposób zaksięgowany.