Długoterminowy najem - czy to się opłaca?
Motoryzacja

Długoterminowy najem – czy to się opłaca?

Jedną z formą finansowania auta jest wynajem długoterminowy samochodu. Ta forma finansowania jest dostępna w naszym kraju już od dłuższego czasu. Początkowo podchodzono do niej trochę nieufnie. Obecnie wynajem długoterminowy samochodu cieszy się coraz większą popularnością.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Z punku widzenia prawa wynajem długoterminowy jest formą dzierżawy. Przez cały czas trwania umowy właścicielem samochodu pozostaje firma, która oferuję tę formą finansowania auta. Firma czy osoba prywatna, która zdecyduje się na wynajem długoterminowy aut jest tylko użytkownikiem. Za możliwość korzystania z samochodu opłaca miesięczne raty. Pokrywają one między innymi ubezpieczenie samochodu, przeglądy, wymianę opon. Na wynajem długoterminowy aut decydują się obecnie równie często przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne.

Jakie zalety ma wynajem samochodu?

Wiele osób wybiera najem długoterminowy między innymi z uwagi na ograniczone do minimum formalności. Najem długoterminowy nie jest pożyczką ani kredytem. Nie wpływa więc na zmniejszenie zdolności kredytowej. Najem długoterminowy nie zamyka więc zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym drogi do kredytu bankowego.

Ponadto auta na abonament to nowe samochody najlepszych marek. Warto pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na auta na abonament, mogą doliczyć ratę do kosztów uzyskania przychodu. Brak konieczności wniesienia wpłaty własnej to jeszcze jedna zaleta auta na abonament.