Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?
Dziecko

Łóżeczko dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważnym elementem wyposażenie pokoju niemowlaka jest łóżeczko. W sklepach można dzisiaj znaleźć ogromny wybór niemowlęcych łóżeczek. Co więcej, łóżeczka dla niemowląt można kupić nawet nie wychodząc z domu. W ofercie łóżeczka dla niemowląt mają bowiem nie tylko sklepy stacjonarne, ale także internetowe. Jak więc wśród mnóstwa propozycji wybrać idealne łóżeczko?

Łóżeczka dla niemowlaka – w jakim rozmiarze jest dostępne?

Producenci proponują łóżeczka dla niemowląt tylko w dwóch rozmiarach: 120×60 oraz 140×70 cm. Te pierwsze łóżeczka dla niemowlaków wystarczają na krócej, bo tylko do drugich, maksymalnie do trzecich urodzin. Łóżeczka, które mają rozmiar 140×70 mogą służyć nawet do ukończenia przez dziecko szóstego roku życia. Łóżeczka dla niemowlaków niezależnie od rozmiaru wyposażone są w szczebelki. W niektórych modelach szczebelki są wyjmowane.

Łóżeczka dla niemowlaków – jakie wybrać?

Nowoczesne łóżeczka dla niemowlaka produkowane są z różnych materiałów. Do tych, które warto polecić zalicza się nowoczesne łóżeczka dla niemowlaka wykonane z drewna. Dobrej jakości nowoczesne łóżeczka dla niemowlaka są pomalowane bezpieczną farbą z certyfikatem bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem są łóżeczka dla niemowlaka z wyposażeniem. Wybierając łóżeczka dla niemowlaka z wyposażeniem, nie trzeba kupować do niego żadnych dodatkowych akcesoriów. Łóżeczka dla niemowlaka z wyposażeniem posiadają materacyk oraz nakładki-gryzaki, które w okresie ząbkowania chronią dziąsła malucha.