Co warto wiedzieć o żelu krzemionkowym?
Handel

Co warto wiedzieć o żelu krzemionkowym?

Jako absorbent wilgoci w przemyśle można wykorzystać bardzo różne substancje. Do tych, które wykorzystywane są naprawdę bardzo często zalicza się silica gel czyli żel krzemionkowy.

Zastosowanie żelu krzemionkowego

Silica gel praktycznie w stu procentach składa się z dwutlenku krzemu. Żel stosuje się w postaci stałej. W takiej postaci żel ma postać kulek o bardzo różnej wielkości.

Żel krzemionkowy ma porowatą strukturę, dlatego jego właściwości adsorpcyjne są wyjątkowo wysokie. Żele krzemionkowe występują na rynku w kolorze białym i brązowym. Żele brązowe mają w składzie wskaźnik wilgotności, ich kolor pod wpływem wilgoci ulega zmianie.

Żele są substancjami bezwonnymi i nietoksycznymi. Mogą być wykorzystywane do ochrony przed zawilgoceniem odzieży, mebli, produktów spożywczych o sypkiej konsystencji, leków, wyrobów medycznych. Korzysta z nich także przemysł chemicznym i kosmetyczny.

Ile trzeba zapłacić za żel?

Wiele przedsiębiorców obawia się, że żel krzemionkowy cena jest dla nich zbyt wysoka. Nic bardziej mylnego. Produkcja żelu krzemionkowego nie wiąże się z dużymi kosztami.

Oznacza to, że cena żelu krzemionkowego nie jest wygórowana. Cena żelu krzemionkowego jest na tyle niska, że na jego stosowanie w celu ochrony wyrobów przed zawilgoceniem może pozwolić każdy, nawet niewielki zakład produkcyjny.

Stosowanie żelu krzemionkowego nie zagraża zdrowiu. Jest to produkt całkowicie bezpieczny, musi być jedynie przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci.