Obsługa logistyczna przesyłek międzynarodowych
Technologie

Obsługa logistyczna przesyłek międzynarodowych

Obecnie na świecie transport jest jedną z głównych działalności, bez niego nie byłaby możliwa żadna inna gałąź gospodarki. Dlatego właśnie transport, logistyka i spedycja to nieodłączne elementy każdej sprzedaży. Dziś nikogo nie dziwi, że przesyłki przychodzą z Chin bądź z innych państw, a ich kody ean 13 sprawiają że mogą one dotrzeć na czas i w odpowiednie miejsce.

Gdyby spedycja źle działała, zachwiane zostałyby inne gospodarki, gdzie wszystko opiera się na dostarczaniu i wysyłaniu określonych grup towarów. Z pewnością nie jedna osoba zastanawia się jak można ogarnąć całą logistykę, sprawa nie jest taka prosta.

Firmy kurierskie i ich standaryzacja

Aby wszystko działało jak należy, najważniejszy jest kod upc. Każda firma kurierska obsługująca przesyłki krajowe i zagraniczne, musi dostosować się do panujących w transporcie norm, a wspomniany wyżej kod musi być zgodny co do jednej cyfry. Dany kod nie może zostać użyty po raz drugi, zanim przesyłka nie trafi do odbiorcy, albowiem wszystko działa za pomocą cyfryzacji i Internetu i nawet najmniejszy błąd mógłby wywołać chaos w transporcie.

Najważniejsza jest identyfikacja przesyłek

W Polsce i na całym świecie jest mnóstwo firm kurierskich, a z roku na rok dążą one do standaryzacji swoich prac, aby przesyłki były jeszcze prostsze i z łatwością trafiały pod wskazany adres. Dlatego dla każdej przesyłki niezbędny jest kod kreskowy ean, który nadany przesyłce zostaje zeskanowany i oprócz tego, że sama przesyłka jest przewożona przez firmę kurierską, jej numer znajduje się w sieci, gdzie jest kierowany do odpowiednich sortowni, a następnie w dalszą drogę, wprost pod wskazany adres docelowy. Kurierzy nie patrzą na adres, to numer przesyłki jest jej identyfikatorem.