Co jest silica gel?
Handel

Co jest silica gel?

W opakowaniach z niektórymi nowymi produktami, na przykład butami, można znaleźć saszetki z napisem silica gel. Saszetki te nie bez powodu znalazły się w tych produktach. Silica gel jest bowiem bardzo dobrym pochłaniaczem wilgoci. Silica gel to po polsku żel krzemionkowy.

Co to za substancja silica gel?

Jest to substancja, która bardzo dobrze absorbuje wilgoć chroniąc tym samym delikatne produkty przed zawilgoceniem. Saszetki zawierające krzemionkowy żel można znaleźć nie tylko w nowych butach, ale także w torebkach i w opakowaniach ze sprzętem elektronicznym.

Żel krzemionkowy może być w kolorze białym albo brązowy. Brązowe żele krzemionkowe podczas pochłaniania wilgoci zmieniają kolor. Żele niezależnie od koloru mają porowatą strukturę. Dzięki temu krzemionkowe żele mają niezwykle dużą powierzchnię wchłaniania wody.

Czy krzemionkowe żele są drogie?

Wiele osób, które interesuje że krzemionkowy zastanawia się nad tym, jak jest żel krzemionkowy cena. Produkcja żelu krzemionkowego jest bardzo tania. Dlatego cena żelu krzemionkowego nie należy do wysokich. Istotne jest nie tylko to, że cena żelu krzemionkowego jest bardzo atrakcyjna, ale także to, że wchłania on wilgoć bardzo skutecznie przez naprawdę długi czas.

Żel krzemionkowy jest też substancją nietoksyczną i całkowicie bezpieczną dla zdrowia. Saszetki, na których znajduje się napis – silca gel – można wykorzystywać bez żadnych obaw. Warto dodać, że krzemionkowy żel nie wchodzi w reakcje z innymi substancjami chemicznymi.