Jak wygląda przygotowanie do zabiegu in vitro?
Zdrowie

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu in vitro?

Choć nasza wiedza na temat in vitro Warszawa jest coraz większa, nadal mówimy o pojęciu czysto teoretycznym. Osoby zastanawiające się nad tym, jak wygląda leczenie in vitro Warszawa w praktyce, mają znacznie mniej źródeł, które pomogłyby im w odkryciu, na czym polega jego specyfika. Czas to zmienić.

Specyfika przygotowań do in vitro

Zapłodnienie in vitro Warszawa jest często opisywane jako zabieg. Taka jego definicja stanowi jednak pewne uproszczenie. W rzeczywistości mamy do czynienia z procesem, który jest dzielony na przynajmniej kilka etapów. Na pierwszy plan wysuwa się tak zwana wizyta kwalifikacyjna, którą należy odbyć w jednej z klinik leczenia niepłodności.

Niestety, może okazać się, że specyfika problemu nie pozwala na przeprowadzenie zakończonego sukcesem zapłodnienia pozaustrojowego. Na tym etapie in vitro klinika Warszawa zwykle zleca też wykonanie dodatkowych badań.

Co przy tym zasługuje na podkreślenie, ich przeprowadzenia oczekuje się od obojga partnerów. Medycyna już od dawna ma dowody na to, że niepłodność nie jest tylko kobiecym problemem.

Jak dochodzi do in vitro

Gdy wstępne badania potwierdzają, że przeprowadzenie procedury in vitro w Warszawie jest możliwe, jej kolejnym etapem jest stymulacja hormonalna. To właśnie dzięki niej można potem pobrać dojrzałe komórki jajowe, które będą gotowe do zapłodnienia.

Niestety, jest to czas dość stresujący, bo co dwa lub trzy dni konieczne jest stawianie się przez pacjentkę na badanie USG, które monitoruje postępy dokonujące się w procesie. Przed samym zabiegiem kładzie się też nacisk na dietę.

Ta powinna być zdrowa i zrównoważona, z dużą ilością witamin. Do samego zabiegu dochodzi po zakończeniu procesu przygotowań. Potem można już pobrać nasienie i komórki jajowe.