System i współpraca to przyszłość logistyki
Technologie

System i współpraca to przyszłość logistyki

Wszyscy wiemy, jak ważny jest w obecnych czasach system komputerowy w szeroko rozumianej logistyce. Przy ogromnej ilości paczek dziennie, to kody ean 13 sa podstawą właściwego nadawania paczek i kierowania ich pod wskazane adresy. Dziś paczki nie są wysyłane tylko do innego miasta, ale na cały świat i robi to zwykle jeden przewoźnik.

Dlatego osoby pracujące w logistyce, muszą wiedzieć co to jest kod upc i jak go zastosować, a co najważniejsze aby wprowadzić go prawidłowo. Jedna pomyłka może doprowadzić do zachwiania systemu logistycznego.

Transport i kody kreskowe EAN 13

Branża TSL, to jedna z ważniejszych branż na całym świecie. Transport-logistyka-spedycja, bez nich nie byłoby przepływu informacji, a co najważniejsze wszystkie wyprodukowane artykuły nie mogłyby trafić na czas do odbiorcy. Mowa tutaj nie tylko o klientach detalicznych, ale przede wszystkim o przedsiębiorcach, którzy codziennie składają zamówienia i oczekują szybkiej przesyłki pod wskazany adres.

Kody ean 13 to najważniejsze kody kreskowe na całym świecie. Mają je wszystkie produkty, nie zależnie od tego czy są przywożone przez lokalnych sprzedawców, czy też transportowane z drugiego końca świata za pośrednictwem transportu międzynarodowego.

Co to jest kod kreskowy ean?

Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie jest kod kreskowy ean, warto sięgnąć do historii transportu i logistyki. Kody ean 13 zostały wprowadzone w roku 1977 i od tamtej pory są jedynymi słusznymi kodami kreskowymi, na podstawie których poszczególne produkty otrzymują etykiety, niezbędne w sprzedaży detalicznej czy hurtowej.

Mowa tutaj nie tylko o sprzedaży lokalnej, albowiem kody ean 13 obowiązują na całym świecie i każde państwo ma swój własny unikalny kod, dzięki czemu wiadomo jakiego pochodzenia są produkty w sklepach.