Zastosowanie żelu krzemionkowego
Handel

Zastosowanie żelu krzemionkowego

Z pewnością niejeden raz wiele osób zetknęło się z saszetkami, na których widniał napis silica gel. Jest to doskonały osuszacz wilgoci. Jego nazwa w języku polskim brzmi żel krzemionkowy.

Charakterystyka żelu krzemionkowego

Silica gel to substancja bardzo silnie absorbująca wilgoć. Nic więc dziwnego, że żel jest tak często wykorzystywany do produkcji osuszaczy. Żel krzemionkowy odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną. Jest też odporny na działanie bardzo wysokiej temperatury.

Żel krzemionkowy jako osuszacz stosowany jest do zabezpieczania przed wilgocią obuwia, galanterii skórzanej, mebli, zabawek, odzieży i kosmetyków. Żele krzemionkowe mogą być wykorzystywane do zabezpieczania przed wilgocią leków, wyrobów medycznych, wyrobów z papieru, drewna, przypraw. Żele występują w kolorze białym i brązowym. Brązowe krzemionkowe żele pod wpływem wilgoci zmieniają kolor.

Ile kosztuje taki żel?

Wyjątkowo często pada pytanie o żel krzemionkowy cena. Z pewnością osoby, które chcą wykorzystać żel do zabezpieczania wytwarzanych przez siebie produktów ucieszy informacja, że produkcja żelu krzemionkowego jest bardzo tania. Oznacza to, że cena żelu krzemionkowego nie jest wygórowana.

Wręcz przeciwnie, cena żelu krzemionkowego jest wyjątkowo atrakcyjna. Saszetki wypełnione żelem krzemionkowym są bezpieczne. Żel nie wchodzi w reakcje z innymi substancjami, a jego porowata struktura nie ulega zmianie nawet wtedy, gdy zostanie on zanurzony w wodzie.